ALAVIS™ Multivitamin pro psy a kočky 60 g

Kód: ALAVIS7
350 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Unikátní receptura rozšířená o L-karnitin, probiotika a prebiotika.

Velikost balení: 60 g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pro lepší vitalitu nejen v zátěži a po nemoci


ALAVIS™ Multivitamin pro psy a kočky napomáhá ke zmírnění projevů stáří, pro lepší vitalitu a předcházení kognitivních poruch. Vhodný je také jako doplněk pro podporu léčby regenerace jater nebo pro předcházení poškození buněk volnými kyslíkovými radikály a oxidačním stresem (při zánětech, diabetes, poruchách plodnosti, poruchách zraku apod.).

 

Velikost balení: 60 g

Držitel rozhodnutí o schválení: Patron ca, s.r.o., Thámova 402/4, Praha, Česká republika.

Veterinární přípravek je schválen ÚSKVBL pod číslem 004-23/C.

Účinné látky obsažené v 1 g směsi přípravku ALAVIS™ Multivitamin pro psy a kočky:

L- karnitin  -  100 mg

Taurin  -  100 mg

Ginkgo biloba  -  40 mg

Vitamin B3 (niacin)  -  100 mg NE

Vitamin B1  -  10 mg

Vitamin E  -  100 UI α-TE

Zinek  -  10 mg

Selen  -  10 µg

Lactobacillus acidophilus  -  2,5 mg

Inulin  -  310,5 mg

 

L- karnitin                   

je esenciální aminokyselina, která pomáhá přeměnit tuk na využitelnou energii v těle psa a kočky a je nezbytná pro správnou funkci srdce, mozku a svalů.

Taurin                         

je nezbytný pro kardiovaskulární funkci a vývoj a funkci kosterního svalstva, sítnice a centrálního nervového systému. Kočkám chybí enzymatický aparát k produkci taurinu, a proto jej musí získávat ze stravy. Nedostatek taurinu u koček může vést k degeneraci sítnice a nakonec ke slepotě. 

Ginkgo biloba               

obsahuje unikátní látky zajímavých biologických vlastností (flavonoidy, terpenické laktony, organické kyseliny, fenolické látky, karotenoidní barvivo, sacharidy aj.).  Extrakt z ginkgo biloby rozšiřuje cévy a preventivně se užívá proti náhlým příhodám mozkovým, proti infarktu myokardu i proti poškození buněk vznikající při degenerativních onemocněních.

Vitamin B3

je součástí mnoha důležitých koenzymů a významně se podílí na metabolismu sacharidů, lipidů a proteinů, a také na energetickém metabolismu, dále se podílí na správném fungování imunitního systému.

Vitamin B1

hraje důležitou roli v energetickém metabolismu a je důležitý i pro nervový systém.  Udržuje optimální stav nervové tkáně a srdeční svaloviny.

Vitamin E

je významný antioxidant, který chrání buněčné membrány před poškozením volnými kyslíkovými radikály, čímž napomáhá zpomalovat stárnutí a působí jako prevence proti nádorovým onemocněním. Dále podporuje činnost nervové soustavy a je důležitý pro vývoj svalstva.

Zinek

je důležitý pro řadu enzymů, které jsou potřeba pro metabolismus buňky a podílí se na regulaci rychlosti buněčného dělení, buněčné aktivity a buněčného zrání.

Selen

hraje významnou roli v imunitě a svým antioxidačním účinkem chrání buňky organismu, čímž snižuje riziko vzniku nádorového onemocnění. Působí pozitivně na imunitní a kardiovaskulární systém a snižuje riziko infarktu myokardu a cévních onemocnění.

Inulin

ve střevě se chová jako vláknina a slouží jako zdroj energie pro symbiotické střevní bakterie, řadí se mezi prebiotika.

Lactobacillus acidophilus

je probiotická bakterie, která podporuje růst prospěšných bakterií a potlačuje škodlivé bakterie. Zlepšuje trávení, napomáhá při zažívacích potížích a stimuluje imunitní systém.

Dávkovací tabulka:

Hmotnost psa, kočky Denní dávka
1 – 5 kg 1,5 odměrky
5 – 10 kg 3 odměrky
10 – 20 kg 6 odměrek
20 – 35 kg 9 odměrek
35 – 50 kg 12 odměrek
50 – 65 kg 15 odměrek
65 – 40 kg 18 odměrek
80 a více kg 21 odměrek

(odměrka v krabičce, 1 odměrka = 350 mg)

PŘED POUŽITÍM PROTŘEPAT!

Způsob použití: Prášek se podává denně dle doporučeného dávkování do tlamy zvířete, s malým kouskem potravy, případně je možné prášek nasypat do krmiva.  Při současném užívání s antibiotiky podávejte přípravek s odstupem 2 hodin.

POUZE PRO ZVÍŘATA!

Přípravek není náhradou veterinární péče a léčiv doporučených veterinárním lékařem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: