Živý uhlík 1,6 kg

Kód: MIKROP12
670 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Živý Uhlík je rostlinné uhlí s rozsáhlým aktivním povrchem a zásaditým pH, díky kterému napomáhá ke snižování překyselení trávicího traktu. Hodí se k prevenci schvácení kopyt, průjmů a konečníkové vody. Lze ho využít i v případě podpory léčby těchto onemocnění.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Živý Uhlík vyrábíme v České republice ze smrkového dřeva a vzniká jako vedlejší produkt při ekologické výrobě elektrické energie :) krmením Živého Uhlíku tedy pomáháte nejen svému koni, ale i životnímu prostředí. Uhlík navíc obohacuje vznikající hnůj a snižuje jeho zápach. Použitím "kobližek" od koně, který dostává Živý uhlík, tak vracíte uhlík zpátky do půdy, kde může sloužit rostlinám k jejich růstu a prospívání. Snižujete tím uhlíkovou stopu. 

 

Dávkování:

Kůň 500 kg - 250 ml denně po dobu 30 dní

Pony 250 kg - 125 ml denně po dobu 30 dní - nebo použijte naši chytrou kalkulačku na https://www.zivyuhlik.cz/kalkulace/ 

 

V případě akutních potíží dávkování zdvojnásobte a podávejte 14 dní. Pokud koni zároveň podáváte léčiva, konzultujte použití rostlinného uhlí se svým veterinárním lékařem. 

Živý Uhlík na rozdíl od aktivního uhlí neovlivňuje vstřebávání minerálů a vitaminů, můžete jej proto kombinovat i s minerálně-vitaminovými přípravky.

Vzhledem k velikosti denních dávek v balení není přibalena odměrka. Lze ji ale koupit samostatně. Odměrka je odolná a využijete ji dlouhodobě, díky tomu můžeme snížit produkci nového plastového odpadu.

Uhlík nemusíte namáčet, při manipulaci ale může prášit. Živý Uhlík má vzhled malých křehkých uhlíčků, které lze jednoduše rozmáčknout, rozkousnout nebo rozdrtit. Koně ho ale přijímají bez problému i bez jakékoliv úpravy. Tuto strukturu jsme zvolili jako vhodnější oproti sypkému uhlí - snížili jsme díky tomu prašnost výrobku bez toho, abychom do výrobku přidávali oleje nebo cukry a tím zvyšovali energii v krmné dávce.

 

ROSTLINNÉ UHLÍ – KRMNÁ SUROVINA

DEKLAROVANÉ JAKOSTNÍ ZNAKY:

Chemické a fyzikální vlastnosti:

Obsah uhlíku ≥ 50 %; Obsah vody ≤ 5 %; Molární poměr H/C ≤ 0,7; Molární poměr O/C ≤ 0,4; Obsah popela ≤ 15 %; Obsah prchavé hořlaviny ≤ 10 %; Specifický povrch ≥ 150 m2 /g; pH ≥ 7

Obsah rizikových prvků splňuje zákonem stanovené limity (v mg/kg sušiny).

Rostlinné uhlí je vyrobeno z dřevní biomasy procesem vícestupňové termochemické konverze.

Podmínky skladování: Výrobek musí být skladován dobře zavřený na chráněném místě tak, aby nedošlo ke zhoršení jeho vlastností. Výrobek skladujte v suchu. Udržujte mimo dosah dětí, protože dřevěné uhlí děti rádi jedí :)

Doba použitelnosti: Při dodržení skladovacích podmínek je doba použitelnosti neomezená. Výrobek se dodává balený.

Pozor, výrobek může prášit. V případě zasažení očí ihned vymyjte čistou nebo oční vodou. Při zašpinění rukou nebo oděvu lze odstranit běžnými mycími a pracími prostředky. Neškodí zdraví ani životnímu prostředí. Výrobek se dodává balený.

Objem balení: 11 l

Hmotnost netto: 1,6 kg

č. výr. provozu: 802290-01

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: